Cu totii stim ca intre 16 si 20 iulie 2011, la Sibiu, se desfasoara cel mai dur raliu de hard enduro din lume, iar pentru aceasta editie a Red Bull
Stiri, Clasamente, Imagini, Video Enduro, EnduroCross, HardEnduro, Campionatul National, Extreme Enduro, Supermoto, Trial, Rally Raid, Dalkar,
Cu totii stim ca intre 16 si 20 iulie 2011, la Sibiu, se desfasoara cel mai dur raliu de hard enduro din lume, iar pentru aceasta editie a Red Bull
“If you don’t come, I kill you!”, spune Giovanni Sala sugubăţ, zâmbind larg spre obiectivul cameri de luat vederi. De cinci ori campion mondial la enduro şi inspector tehnic de
Ieri s-a desfăşurat în Ungaria, la Nyarsapat etapa cu numărul trei a Campionatelor Internationale de Motocros ale Ungariei, o competitie la care au participat mai multi sportivi români, reprezentând cluburile
Jumba #123 pregatindu-se pentru start Weekend-ul acesta, la Predeal, 12 motociclisti s-au aliniat pentru a lua la startul la “Baja Susai”, altfel spus, prima etapa din CNI de Rally Raid.
Prima etapă a Campionatului Naţional de Supermoto şi Viteză Juniori s-a desfăşurat în acest week-end pe circuitul Vik Power din Arad, în organizarea clubului Lupo Racing Timişoara. Mai multe zeci
Traditia continua, intalnirea motciclistilor cu roti cramponate de pe Valea Radestiului, sat Radesti, comuna Almas, judetul Arad, a avut loc si in acest an. Cu eforturi mari din partea organizatorilor
A apărut ediţia cu numărul zece a primei reviste moto online, Dirt Bike Zone. De această dată, publicaţia se concentrează asupra tinerelor talente din motociclismul off-road din România, de care,
Prima etapă de Campionat Mondial de Enduro desfăşurată în Sicilia, la Francavilla di Sicilia, nu departe de vulcanul Etna, s-a încheiat ieri, spre uşurarea piloţilor care au avut de suportat
Dupa etapa din Campionatul National de Endurocros gazduita ieri si despre care vom reveni cu detalii in curand, circuitul de motocros de la Ciolpani a fost astazi sarbatorit de catre
Anul trecut motociclistii din Arad Bikers Group au organizat o mica petrecere cu ocazia infiintarii clubului. Am fost si eu. Ce sa zic, muzica buna, gulas, bere, motoare multe distractie