Regimentul 13 si-a cernut ostasii. Rezultate Cupa Regiment 13

by Mos Paul 0

In exclusivitate primele stiri de la aceasta competitie sunt oferite de Dirt Bike Zone. Asa cum spune si titlul articolulului, comandatii curajosilor enduristi au fost alesi: Ervin Kovacs şi Paul Frăţilă. Detaliile picante: Ervin Kovacs şi Paul Frăţilă, comandanţi de regiment la Poiana Mărului.

Rezultate Cupa Regiment 13

Class A Experts

Rank Rider Prolog Etapa 1 Etapa 2 Final
1
România26 Ervin Zsolt Kovacs
00:02:08.00 03:10:06.39 01:46:39.49 04:56:45.88
2
România34 Paul Fratila
00:02:12.00 03:17:01.62 01:45:30.00 05:02:31.62
3
Polonia15 Zbigniew Mitrega
00:02:17.00 03:21:02.54 01:52:55.61 05:13:58.15
4
România35 Tuinstra Rienk
00:02:20.00 03:26:50.98 01:51:49.97 05:18:40.95
5
România3 Paul Cristian Harpa
00:02:29.00 03:27:25.18 01:54:44.15 05:22:09.33
6
România28 Alexandru Baleanu
00:02:31.00 03:28:12.79 02:02:45.26 05:30:58.04
7
România27 Daniel Conopan
00:02:18.00 03:29:19.48 02:18:25.68 05:47:45.16
8
Polonia14 Rafal Troszok
00:02:23.00 03:48:33.74 02:00:21.06 05:48:54.80
9
Polonia18 Maciej Juraszek
00:02:21.00 03:58:29.10 02:00:10.92 05:58:40.02
10
România10 Mircea Diaconu
00:02:53.00 04:05:06.50 01:58:43.21 06:03:49.71
11
Polonia13 Jaroslaw Michalec
00:02:35.00 03:52:07.67 02:12:46.83 06:04:54.50
12
România5 Lucian Neaga
00:04:07.00 03:54:18.13 02:14:57.74 06:09:15.87
13
Polonia7 Marcin Spirowski
00:02:20.00 04:06:53.96 02:13:28.68 06:20:22.64
14
Austria8 Samuel Dorner
00:02:38.00 04:15:36.83 02:22:39.42 06:38:16.24
15
România2 Valentin Chefani
00:02:57.00 04:07:02.56 02:48:52.81 06:55:55.37
16
Ungaria21 Ádám Oroszlán
00:02:24.00 04:22:20.88 02:37:33.03 06:59:53.91
17
România6 Ovidiu Man
00:02:52.00 04:31:12.88 02:31:49.49 07:03:02.37
18
România33 Romeo Dunca
00:03:08.00 05:14:59.77 02:46:20.15 08:01:19.91
19
Polonia16 Adam Konarski
00:02:35.00 05:32:34.44 02:46:51.04 08:19:25.48
20
România9 Călin Ludae
00:02:43.00 05:39:24.16 02:40:36.57 08:20:00.73
21
Ungaria22 Ferenc Tamás Rum
00:02:32.00 05:40:48.23 02:55:41.30 08:36:29.53
22
România4 Paul Grecu
00:03:31.00 05:18:27.18 03:21:34.22 08:40:01.40
23
Polonia23 Sławomir Biegun
00:02:41.00 05:59:28.57 02:42:37.36 08:42:05.93
24
Polonia25 Konrad Kaminski
00:04:06.00 06:33:20.87 02:36:39.05 09:09:59.92
25
România38 Tudor Simon
00:03:21.00 04:40:31.51 04:38:46.91 09:19:18.41
26
România19 Zoltan Szatmary
DNS 05:15:56.61 03:22:05.44 09:38:02.05
27
Polonia29 Krisztof Ugniewski
00:02:42.00 06:48:12.12 03:26:31.27 10:14:43.39
28
Polonia17 Andrzej Szweda
00:02:58.00 05:37:32.02 05:13:52.97 10:51:24.99
29
România12 Sorin Mureșan
00:02:59.00 06:41:00.03 05:03:54.49 11:44:54.52
30
România36 Martin Freinademetz
00:02:16.00 03:07:47:67 DNS DSQ
31
Danemarca37 Klaus Sorensen
00:02:26.00 04:28:52.75 DNS DSQ
32
România1 Cristinel Babeș
00:02:25.00 03:38:20.01 DNS DSQ
33
România24 Liviu Voinea
00:02:48.00 06:04:40.46 DNS DSQ
34
Polonia30 Sebastian Sierk
00:03:19.00 06:15:25.11 DNS DSQ
35
România11 Marius Dulceanu
00:03:54.00 07:37:32.99 DNF DSQ
36
Polonia31 Piotr Zajaczkowski
00:02:46.00 DNF 03:39:47.95 DSQ
37
Polonia32 Mikolaj Ruta
00:03:14.00 DNF 03:39:39:53 DSQ
38
România20 Alin Albu
00:03:32.00 DNF DNS DSQ

Class B Hobby

Rank Rider Prologue Etapa1 Etapa2 Final
1
Ungaria157 Tibor Turiczki
00:02:32.12 02:45:01.60 01:52:54.35 04:37:55.95
2
România117 Norbert-Levente Jozsa
00:02:18.00 02:43:30.00 01:58:51.75 04:42:21.75
3
România181 Pavel Ovidiu
00:02:35.00 02:49:21.00 01:55:59.40 04:45:21.24
4
România174 Norbert Balogh
00:02:18.12 02:45:32.00 02:04:59.82 04:50:31.82
5
România183 Magda David
00:02:35.00 02:52:33.10 02:01:21.30 04:53:54.41
6
Ungaria150 Attila Jeli
00:02:21.00 02:52:24.83 02:02:56.80 04:55:21.63
7
Franţa134 Jean-Claude Gayral
00:02:33.03 03:13:52.38 02:09:52.68 05:23:45.06
8
Austria111 Peter Nesuta
00:03:35.00 03:00:01.90 02:24:15.00 05:24:16.90
9
Ungaria108 Attila Kovács
00:03:16.00 03:05:45.12 02:19:25.00 05:25:10.12
10
Ungaria158 Gábor Szűcs
00:02:22.92 03:16:51.84 02:08:43.22 05:25:35.06
11
România112 Alin Pop
00:02:49.00 03:13:31.43 02:15:18.23 05:28:49.67
12
Ungaria156 Péter Miksi
00:03:19.00 03:13:25.70 02:15:36.84 05:29:02.53
13
Ungaria149 Norbert Izrael
00:02:53.00 03:12:36.97 02:16:36.57 05:29:13.53
14
Ungaria110 Dániel Végh
00:02:31.00 03:20:28.37 02:10:52.74 05:31:21.10
15
România136 Marius Trif
00:02:51.00 03:23:16.47 02:17:08.11 05:40:24.58
16
România176 Moga Emilian
00:02:29.73 03:28:00.43 02:13:55.64 05:41:56.07
17
România184 Cosmin Dragan
00:02:50.00 03:26:11.60 02:15:53.59 05:42:05.19
18
Ungaria151 Péter Kerekes
00:02:52.00 03:31:01.78 02:17:25.46 05:48:27.24
19
România162 Marian Balu
DNF 03:05:29.23 02:15:05.75 05:50:34.98
20
Ungaria172 Ianos Horvath
00:02:36.00 03:22:12.28 02:29:43.82 05:51:56.10
21
România114 Marius Gergely
00:04:03.00 03:33:04.80 02:27:01.23 06:00:06.03
22
România103 Marius Niculescu
00:02:23.54 03:18:17.49 02:47:48.20 06:06:05.69
23
Ungaria152 Sándor Kigyosi
DNF 03:19:55.93 02:17:10.46 06:07:06.38
24
România115 Paul Lazăr
00:02:50.00 03:30:24.43 02:38:24.47 06:08:48.90
25
România178 Alexandru Covaci
DNF 03:33:42.94 02:35:21.67 06:09:04.60
26
Ungaria106 István Kertész
00:02:52.00 03:22:14.30 02:52:02.99 06:14:17.28
27
Austria125 Alexander Nageler
00:03:46.00 03:17:30.41 02:58:06.52 06:15:36.93
28
Polonia143 Sebastian Sopel
00:03:14.00 03:39:16.11 02:36:54.23 06:16:10.34
29
România177 Ioan Bogdan Perte
00:03:33.00 03:45:15.66 02:31:02.29 06:16:17.95
30
Ungaria104 Zoltán Nagy
00:02:32.00 03:19:32.96 02:58:22.80 06:17:55.76
31
România118 Ovidiu Gherman
00:03:19.00 03:44:34.66 02:37:21.22 06:21:55.88
32
România186 Claudiu Craciun
DNF 03:22:47.10 02:31:27.01 06:24:14.11
33
Ungaria105 Zoltán Dobrovics
00:03:14.00 03:37:33.38 02:48:54.47 06:26:27.85
34
România139 Gheorghe Popa
00:04:12.00 03:44:42.79 02:43:44.50 06:28:27.29
35
România102 Sebastian Cosor
00:03:14.00 03:35:35.30 02:57:30.42 06:33:05.71
36
Ungaria175 Ballun Gergely
00:04:43.00 04:00:03.71 02:33:24.47 06:33;28.18
37
România129 Ionuț Moșteanu
00:02:49.00 03:48:13.85 02:50:40.07 06:38:53.91
38
România140 Claudiu Băjenaru
00:03:29.00 03:56:05.63 02:49:25.19 06:45:30.82
39
Polonia146 Marcin Budzen
00:03:18.00 04:04:04.62 02:43:12.03 06:47:16.66
40
România116 Ciprian Hidișan
00:03:29.00 04:00:21.80 02:56:35.05 06:56:56.85
41
România164 Claudiu Găvan
00:03:19.00 03:59:34.11 02:58:09.66 06:57:43.77
42
România167 Andrei Hurmuz
00:03:10.00 03:37:56.87 02:51:46.40 06:59:43.27
43
România123 Leonard Popovici
00:03:37.00 04:30:39.15 02:39:25.79 07:10:04.93
44
Ungaria180 Kis Tibor
00:02:38.00 03:19:54.11 03:55:10.18 07:15:04.29
45
Ungaria126 László Ráthgéber
00:02:43.00 03:47:40.23 03:27:41.15 07:15:21.38
46
România128 Adriana Neaga
00:03:12.00 04:23:01.88 02:57:57.62 07:20:59.50
47
România138 Ervin Bernath
00:04:04.00 03:54:20.71 03:26:57.36 07:21:18.07
48
Franţa133 Etienne Vulliet
00:02:33.72 03:09:22.02 04:30:28.00 07:39:50.02
49
Ungaria109 Attila Vámi
00:02:52.00 04:17:37.51 03:24:05.00 07:41:42.51
50
Polonia166 Dzieniewicz Wojciech
00:03:13.00 04:23:38.04 03:19:19.43 07:42:57.47
51
România185 Ioan Barbu
00:03:58.00 03:50:54.42 04:06:13.17 07:57:07.60
52
România127 Daniel Iordan
DNS 03:56:48.17 03:06:36.16 08:03:24.33
53
România168 Claudiu Pop
00:03:21.00 04:15:16.75 04:31:11.03 08:46:27.79
54
România135 Ștefan Nagy
00:03:49.00 04:45:47.16 04:02:18.42 08:48:05.57
55
România124 Oszkar Szabadi
00:04:26.00 04:37:47.34 04:18:28.84 08:56:16.18
56
România113 Ioan Adam
DNS 05:03:56.30 03:18:11.89 09:22:08.19
57
România119 Florin Stănilă
00:03:21.00 06:09:51.40 03:23:09.79 09:33:01.18
58
România137 Adrian Tudur
00:03:33.00 05:25:35.00 04:17:19.24 09:42:54.24
59
Polonia142 Maciej Żurkowski
00:03:07.00 03:28:06.15 06:15:09.04 09:43:15.19
60
Germania131 Thorsten Brauer
00:03:53.00 05:36:31.14 04:09:23.64 09:45:54.78
61
Austria101 Manfred Spendier
DNS DNS DNS DSQ
61
Ungaria107 Ferenc Támer
00:02:46.86 03:14:38.33 DNS DSQ
62
Ungaria153 Imre Gábor Nagy
00:02:41.00 03:34:13.74 DNS DSQ
63
România173 Daniel Asandei
00:03:23.00 03:44:50.84 DNS DSQ
64
România147 Alfred Aldea
00:03:20.00 03:53:55.51 DNF DSQ
65
Ungaria154 Gábor Keresztyén
DNF 03:58:21.17 DNF DSQ
66
România160 Iacob Popa
00:03:44.00 04:05:05.36 DNS DSQ
67
România182 Lazar Izvercean
00:03:21.00 04:34:59.22 DNF DSQ
68
România187 Toma Daniel Stefan
DNF 07:14:50.85 DNF DSQ
69
România141 Remus Retezan
00:04:13.00 DNF 04:01:26.39 DSQ
70
Franţa132 Christophe Frendo
00:03:22.00 DNF 04:25:40.19 DSQ
71
România122 Raul Gros
00:04:24.00 DNF 04:27:46.53 DSQ
72
România121 Marius Sanfirișcă
00:04:23.00 DNF 04:48:36.59 DSQ
73
Polonia144 Michał Gładysz
00:03:06.00 DNF DNS DSQ
74
Polonia170 Rafael Radnik
00:04:03.00 DNF DNF DSQ
75
România163 Cristian Murariu
00:04:16.00 DNF DNF DSQ
76
România120 Bogdan Stănilă
00:04:16.00 DNF DNS DSQ
77
Polonia145 Radoslaw Popiolek
00:04:34.00 DNF DNF DSQ
78
România169 Cristian Rus
00:05:19.00 DNF DNS DSQ
79
Ungaria148 Tibor Liszkai
00:08:08.00 DNF DNF DSQ
80
România130 Dan Răceanu
DNF DNF DNF DSQ
81
Ungaria155 Zoltán Szabolcska
DNS DNS DNS DSQ
82
România161 Mugur Enache
DNS DNS DNS DSQ
83
România159 Marius Muntean
DNS DNS DNS DSQ
84
România171 Norbert Josza
DNS DNS DNS DSQ
84
România179 Horea Neaga
00:04:53.00 DNF DNS DSQ








Lets Ride Graphics - Custom Decals