Campionatul National de Enduro, Etapa 3, Lazarea – Clasamente

by Mos Paul 0

Postam clasamentele etapei a III-a din Campionatul National de Enduro, Lazarea. Comuna Lazarea-Ghidut din judetul Harghita a fost gazda Etapei III de Campionat National de Enduro FRM 2012, unde Mani Gyenes reuseste sa obtina un nou titlu de Campion National, la clasa E3, unde s-a impus in fata lui Alexandru Baleanu marindu-si avantajul in Clasamentul General la 51 de puncte.

Clasament General CN Enduro, Lazarea Clasa A E1

NrC

Nume

Club

Penalizari

Punctaj

1

133

SANDU SORINA

Top Cross TCS Ciolpan

4,117.94

50

2

111

GOGA ANDREEA

Vectra Zarnesti

7,135.54

44

Clasament General CN Enduro, Lazarea Clasa A E2

NrC

Nume

Club

Penalizari

Punctaj

1

268

Raduta Julian

Top Cross TCS Ciolpan

1,492.06

50

2

222

Neaga Lucian

Velox Enduro Racing P

1,841.09

44

3

242

SZILVESTER MARTON

Vectra Zarnesti

2,142.12

38

4

217

GARBACEA ALEXANDRU

Vectra Zarnesti

2,200.90

38

5

227

Avramescu Eduard

AMC KART BUC

4,886.93

32

Clasament General CN Enduro, Lazarea Clasa A E3

NrC

Nume

Club

Penalizari

Punctaj

1

311

GYENES EMANUEL

Vectra Zarnesti

1,498.39

50

2

310

BALEANU ALEXANDRU

CSU Stiinta Bucuresti

2,048.86

44

Clasament General CN Enduro, Lazarea Clasa B

NrC

Nume

Club

Penalizari

Punctaj

1

420

Dumitru Sorin

Vectra Zarnesti

1,481.21

50

2

410

CHEBAC SORIN

Vectra Zarnesti

1,524.38

44

3

413

MOSTEANU IONUT

AMC KART BUC

3,777.31

36

4

423

ISACESCU DRAGOS

Velox Enduro Racing P

4,705.87

35

5

428

MICHIEL SOM

Vectra Zarnesti

4,565.08

32

6

441

MOGAN IOAN

Vectra Zarnesti

15,583.39

20

Clasament General CN Enduro, Lazarea Clasa C

NrC

Nume

Club

Penalizari

Punctaj

1

971

Anghelus Ionut

Vectra Zarnesti

1,856.88

47

2

986

Popescu Stefan

BGS Motor Sport

3,259.21

41

3

934

ANDREI COHN

AMC Bogdan Sibiu

2,201.32

40

4

914

Malisevschi Ovidiu

CSU Stiinta Bucuresti

3,061.04

38

5

944

VERES KAROLI

Bastya Lazarea

4,499.16

36

6

611

Negrea Maria Dumitruta

Bastya Lazarea

6,591.62

29

7

911

ENACHE MUGUR

XMRAID Buzau

6,689.17

29

8

930

Chirita Bogdan

CSU Stiinta Bucuresti

8,626.81

26

Clasament General CN Enduro, Lazarea Clasa Veterani

NrC

Nume

Club

Penalizari

Punctaj

1

512

DOMOKOS CSABA

Bastya Lazarea

1,524.60

50

2

508

FIELTERMAISTER ZSOLT

Csiki Enduro & MX Si

2,137.33

42

3

515

GABOR LADISLAU

Bastya Lazarea

15,522.45

22

4

518

BOISSY PATRIK

Smart Brasov

16,137.98

18

5

506

BRANDUS TUDOR

Top Cross TCS Ciolpan

19,394.58

16

Clasament General CN Enduro, Lazarea ECHIPE

CLASA A

ECHIPA

ZI 1

PUNCTE ZI 1

ZI 2

PUNCTE ZI 2

TOTAL

VECTRA RACING A

6

25

7

25

50

217 ALEX GARBACEA

3

4

111 ANDREEA GOGA

2

2

311 MANI GYENES

1

1

BASTYA LAZAREA A

253

22

501

22

44

512 DOMOKOS CSABA

1

1

515 GABOR LADISLAU

2

250

250

250

CLASA B

ECHIPA

ZI 1

PUNCTE ZI 1

ZI 2

PUNCTE ZI 2

TOTAL

VECTRA BAD BOYS

255

25

253

25

50

420 SORIN DUMITRU

3

1

410 SORIN CHEBAC

2

2

250

250

CLASA C

ECHIPA

ZI 1

PUNCTE ZI 1

ZI 2

PUNCTE ZI 2

TOTAL

CSU STIINTA BUCURESTI

6

25

261

25

50

914 MALISEVSCHI OVIDIU CRISTIAN

3

3

930 CHIRITA BOGDAN

2

8

250

250

 

Clasament General CN Enduro dupa a III-a etapa, Lazarea

Clasa A E1

1    133         SORINA SANDU              TOP CROSS TCS OTOPENI        115   20    20  AB    25    25   25
2    111         ANDREEA GOGA                  VECTRA ZĂRNEȘTI          102   18    18  AB    22    22   22
3    109         ROMEO DUICU                   VECTRA ZĂRNEȘTI           50   25    25   –     –    –    –
4    107        GEREB DOMOKOS               X-MOTO OD. SECUIESC          44   22    22   –     –    –    –

Clasa A E2

1    268     ELIAS JULIAN RĂDUȚĂ          TOP CROSS TCS OTOPENI       125   25    25   AB    25   25    25
2    242      MARTON SZILVESTER              VECTRA ZĂRNEȘTI          125   22    22   25    18   18    20
3    222         LUCIAN NEAGA             VELOX ENDURO PITEȘTI        119   15    20   20    20   22    22
4    227     EDUARD AVRAMESCU              AMC KART BUCUREȘTI          81   18    16   AB    15   16    16
5    217    ALEXANDRU GÂRBACEA               VECTRA ZĂRNEȘTI           76   AB   AB    22    16   20    18
6    207      DOMINIC SZEREDAY               VECTRA ZĂRNEȘTI           40    –    –    18    22   –     –
7    202     PAUL CRISTIAN HARPA                HAITA DEVA             38   20    18    –    –    –     –
8    211         ATTILA RAMAY                   2 RACE CLUJ            16   16   NP     –    –    –     –
9    240          FIRAT SAHIR                      TURCIA              14    –    –    AB    14   –     –

Clasa A E3

1    311        EMANUEL GYENES                VECTRA ZĂRNEȘTI          147    25   22    25   25   25    25
2    310     ALEXANDRU BĂLEANU             CSU ȘTIINȚA BUCUREȘTI        96    15   15   AB    22   22    22
3    304      ERVIN ZSOLT KOVACS             OUTRIDERS SF. GHE         .47    22   25   AB    AB    –     –
4    328     PAUL NICOLAE FRĂȚILĂ            BLACK RYDERS SIBIU         38    18   20    –     –    –     –
5    305           PETER KATAI                   2 RACE CLUJ            34    20   14    –     –    –     –
6    344         MIHAI EPERESI                   2 RACE CLUJ            34    16   18    –     –    –     –
7    369      RIENK JAN TUINSTRA             BLACK RYDERS SIBIU         16    0    16    –     –    –     –
–    308        MARCEL BUTUZA                 VECTRA ZĂRNEȘTI           0    AB   NP     –     –    –     –
–    312     ZOLTAN MARK KOVACS                XM-RAID BUZĂU            0     –     –   AB    AB    –     –

Clasa B

1   420        SORIN DUMITRU                VECTRA ZĂRNEȘTI         147    22   25    25   25   25   25
2   410         SORIN CHEBAC                VECTRA ZĂRNEȘTI         112    16   14    22   16   22   22
3   413       IONUȚ MOȘTEANU              AMC KART BUCUREȘTI         51    –    –    AB    15   18   18
4   423       DRAGOȘ ISĂCESCU            VELOX ENDURO PITEȘTI        49   AB   AB    AB    14   15   20
5   444         BOGDAN BUȚIU               BLACK RYDERS SIBIU        45    25   20    –    –     –    –
6   405       JANI ADRIAN MIHU             BLACK RYDERS SIBIU        38    20   18    –    –     –    –
7   414         NORBERT JOSZA             X-MOTO OD. SECUIESC        35    13   22   AB   AB     –    –
8   430        MARIAN NEACȘU                VECTRA ZĂRNEȘTI          33    18   15    –    –     –    –
9   428          MICHAEL SOM                VECTRA ZĂRNEȘTI          32    –    –     –    –    16   16
10  404          OVIDIU PAVEL              BLACK RYDERS SIBIU        31    15   16    –    –     –    –
11  411         ISTVAN KOVACS              OUTRIDERS SF. GHE        .30    12  AB    AB    18    –    –
12  426      DANIEL TEODORESCU         XTREME ADVENTURE BUZĂU  22          –    –    AB    22    –    –
13  419       VICTOR CHIVOIRUC               XM-RAID BUZĂU           20    –    –    AB    20    –    –
14  441          IOAN MOGAN                 VECTRA ZĂRNEȘTI          20    –    –     –    –    20   AB
15  417        DANIEL NICOLAE              JITSU MOTORSPORT          14    14  NP     –    –     –    –
16  422         CRISTIAN DINU          XTREME ADVENTURE BUZĂU  13          –    –    AB    13    –    –
17  418         FLORIN MARIA           XTREME ADVENTURE BUZĂU  12          –    –    AB    12    –    –
18  406      ROLAND RASTEL UDO             BLACK RYDERS SIBIU        11    11  AB     –    –     –    –
19  412         ALPAR FARKAS               JITSU MOTORSPORT          10    10  AB     –    –     –    –
20  416        JOSZEF DEMETER             X-MOTO OD. SECUIESC         9    9   NP     –    –     –    –
–   424           DAN CREȚU            XTREME ADVENTURE BUZĂU         0    –    –    AB   AB     –    –
–   415       DUMITRU BĂCANU           XTREME ADVENTURE BUZĂU         0    –    –    AB   AB     –    –
–   425       ȘTEFAN DOBRESCU          XTREME ADVENTURE BUZĂU         0    –    –    AB   AB     –    –

Clasa C

1   971        IONUȚ ANGHELUȘ               VECTRA ZĂRNEȘTI         111   13    18   18   15   25   22
2   977           MIHAI BÎRCĂ               VECTRA ZĂRNEȘTI          94   22    22   25   25    –    –
3   914      OVIDIU MALIȘEVSCHI          CSU ȘTIINȚA BUCUREȘTI       73   11    12  AB    12   18   20
4   926        ALFONSO IRIPINO              VECTRA ZĂRNEȘTI          58   12    20   20   6     –    –
5   950         BOGDAN BENGA                VECTRA ZĂRNEȘTI          50   25    25   –    –     –    –
6   934          ANDREI COHN              AMC KART BUCUREȘTI         49   –     –   AB    9    22    18
7   986        ȘTEFAN POPESCU               BGS MOTORSPORT           46   –     –   AB    5    16   25
8   956         COSMIN ANDREI               VECTRA ZĂRNEȘTI          40   –     –    22   18    –    –
9   980      BOGDAN BOROȘESCU                XM-RAID BUZĂU           36   –     –    16   20    –    –
10  944          KAROLI VERES               BASTYA LĂZAREA           36   –     –    –    –    20    16
11  905          GYULA KRISTO              OUTRIDERS SF. GHE         34   20    14  AB   AB     –    –
12  909     ROBERT ISTVAN LUKACSI          OUTRIDERS SF. GHE         31   16    15   –    –     –    –
13  904        ALEXANDRU POP                VECTRA ZĂRNEȘTI          31   18    13   –    –     –    –
14  931        DANIEL VÂRGOLICI           AMC KART BUCUREȘTI         31   10    10  AB    11    –    –
15  924          CSABA INCZE               OUTRIDERS SF. GHE         30   14    16   –    –     –    –
16  911         MUGUR ENACHE                 XM-RAID BUZĂU           29   –     –   AB   AB    15    14
17  611   MARIA DUMITRUTA NEGREA            BASTYA LĂZAREA           29   –     –    –    –    14    15
18  927       VICTOR MIHĂILESCU          CSU ȘTIINȚA BUCUREȘTI       28   7     8   AB    13    –    –
19 1002        CLAUDIU MĂLUȘELU              VECTRA ZĂRNEȘTI          26   15    11   –    –     –    –
20  930        BOGDAN CHIRIȚĂ            CSU ȘTIINȚA BUCUREȘTI       26  AB    NP   AB   AB    13    13
21  906        BURIAN BOTOND               OUTRIDERS SF. GHE         22   –     –   AB    22    –    –
22  985   VLAD CONSTANTIN ENESCU            VECTRA ZĂRNEȘTI          18   9     9    –    –     –    –
23  955          FLORIN IVASC               VECTRA ZĂRNEȘTI          16   –     –   AB    16    –    –
24  972         MIHAI BRÂNDUȘ           DUAL RACING TEAM BUC         14   –     –   AB    14    –    –
25  978    ALEXANDRU ȘTEFĂNESCU        XTREME ADVENTURE BUZĂU  10         –     –   AB    10    –    –
26  919      MARIUS DUMITRESCU           VELOX ENDURO PITEȘTI        8    8    AB    –    –     –    –
27  954         CORNEL TEACĂ                VECTRA ZĂRNEȘTI          8    –     –   AB    8     –    –
28  979        ȘTEFAN DAVIDOI          XTREME ADVENTURE BUZĂU        7    –     –   AB    7     –    –
29  990           MIHAI COTA                VECTRA ZĂRNEȘTI          6    6    NP    –    –     –    –
30  910        ȘTEFAN MUNTEAN            CSU ȘTIINȚA BUCUREȘTI       5    5    AB   AB   AB     –    –
31  913         DAN PANȚURU                 VECTRA ZĂRNEȘTI          4    4    NP    –    –     –    –
32  917         DANIEL STINGHE              VECTRA ZĂRNEȘTI          3    3    NP    –    –     –    –
33  969        MIHAI CIUFUDEAN             BLACK RYDERS SIBIU        2    2    AB    –    –     –    –
–   923         TUDOR HANDRA              DIRT BIKE BAIA MARE        0   AB    AB    –    –     –    –
–  9111       BOGDAN SECELEAN              JITSU MOTORSPORT          0   AB    AB    –    –     –    –
–   916        GABRIEL POMANĂ               VECTRA ZĂRNEȘTI          0   AB    AB    –    –     –    –
–   918      DANIEL ȘTEFAN VOICU       XTREME ADVENTURE BUZĂU        0   AB    AB    –    –     –    –
–   912         CĂTĂLIN PAVEL                VECTRA ZĂRNEȘTI         0   AB    NP    –    –     –    –
–   925       TUDOR DOMNESCU             VELOX ENDURO PITEȘTI        0   AB    NP    –    –     –    –
–  1003     GHEORGHE MĂLUȘELU               VECTRA ZĂRNEȘTI          0   AB    NP    –    –     –    –
–   915     DANIEL PETRIȘOR BANU           JITSU MOTORSPORT          0   AB    NP    –    –     –    –
–   981        ANDREI BOTOACĂ          XTREME ADVENTURE BUZĂU        0    –     –   AB   AB     –    –
–   976          MARIAN LUPU           XTREME ADVENTURE BUZĂU        0    –     –   AB   AB     –    –
–   961         EDMOND TUPA                 VECTRA ZĂRNEȘTI          0    –     –   AB   AB     –    –

Clasa Juniori

1   172         ZSOLT VARGA JUN                   HAITA DEVA            50    25    25    –     –     –     –

Clasa Veterani

1   508     ZSOLT FIELTERMAISTER           CSIKI ENDURO & MX         136   22    22   25    25   20    22
2   512        CSABA DOMOKOS                 BASTYA LĂZAREA           95   25    20   AB   AB    25    25
3   505         JANOS GERGELY                   2 RACE CLUJ           45   20    25   –     –    –     –
4   514        MIȘU IOANIȚESCU         XTREME ADVENTURE BUZĂU  44           –    –    22    22   –     –
5   507         PETER SZEREDAY             DIRT BIKE BAIA MARE        40    –    –    20    20   –     –
7   577        MARIAN SĂCEANU                 MTP TG. MUREȘ           36   18    18   –     –    –     –
8   510          ZSOLT VARGA                    HAITA DEVA            32   16    16   –     –    –     –
9   515        LADISLAU GABOR                BASTYA LĂZAREA           22    –    –    –     –    22   NP
10  518         PATRICK BOISSY                SMART BRASOV            18    –    –    –     –    18   NP
11  506        TUDOR BRANDUS             TOP CROSS TCS OTOPENI        16    –    –    –     –    16   AB
–   531       DOMOKOS GASPAR                 BASTYA LĂZAREA           0    AB   AB    –     –    –     –

Clasamentul General din Campionatul National de Enduro poate fi descarcat si de aici: Clasament General Campionatul National de Enduro.



Lets Ride Graphics - Custom Decals